Diament to najczystsza krystaliczna odmiana węgla, dzięki najwyższej w świecie minerałów twardości, wysokiemu współczynnikowi załamania światła i wspaniałej grze barw, należy do najcenniejszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych.
Szlif Brylantowy to najpopularniejszy i najbardziej klasyczny szlif. 58 faset (boków), wydobywa z kamienia maksymalny poziom blasku i iskrzenia. Jego kształt sprawia, iż białe światło dostaje się do wnętrza kamienia, zostaje w nim odbite, rozdzielone na barwy składowe, na piękną tęczę kolorów, po czym wychodzi z powrotem na zewnątrz kamienia, co sprawia że diament wygląda tak, jak by świecił wszystkimi kolorami tęczy.

Jakość i wartość diamentu szacuje się biorąc pod uwagę ustalone kryteria tj. masa (carat), barwa (colour), czystość (clarity) oraz szlif (cut) (tzw. 4C). To właśnie te parametry, są podstawą oceny jakości każdego diamentu, co w konsekwencji umożliwia dokonanie wyceny jego wartości. Najbardziej poszukiwane i cenione są kamienie o doskonałym szlifie, barwie białej, bez wewnętrznych zanieczyszczeń. Oczywiście im wyższa masa kamienia, tym jego wartość jest wyższa.

Diamenty, w loterii Blikomania opatrzone są certyfikatem autentyczności IGI - INTERNATIONAL GEMOLOGICAL INSTITUTE, oraz numerem laserowo wygrawerowanym na rondyście diamentu. Diamenty pochodzą z legalnych źródeł, nie powiązanych z finansowaniem konfliktów zbrojnych, zgodnie z Rezolucją ONZ (The Kimberley Process).

Dostawcą diamentów jest sklep e-diamenty.pl, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży jubilerskiej oraz na rynku kamieni szlachetnych. Dzięki kontaktom i współpracy z największymi światowymi dostawcami diamentów zapewnia gwarancję bezpieczeństwa oraz pewność, dostarczane diamenty są najwyższej jakości za możliwie najlepszą cenę.